BIVŠI BUMBAR Ivan Kostelac: Varteks je favorit, ali i mi imamo svoje šanse

Varteksovce u srijedu čeka polufinale kupa, koja se igra na dvije utakmice, a utakmica se igra u 17 sati na Slobodi. Jedna od najvećih prijetnji za gol bit će u napadaču Ivanu Kostelcu 'Kosti', jednom od prvih 'zvijezdi' našeg Varteksa.

'Sveti dres' Ivan Kostelac je nosio tri sezone, skupivši 105 nastup za Varteks. Pristigao je 'Kosta' u prvim 'pionirskim' godinama našeg kluba, sa skupinom vršnjaka, kao veliki talent iz NK Varaždina. Nije mu bilo teško krenuti od šeste lige, a za prvu ekipu je debitirao kao 17 godišnjak.

- Ne mogu reći niti jednu lošu riječ, bilo je uspona i padova, kao i uvijek u klubovima, ali sve u svemu. Uvijek ću te dane pamtiti samo po dobrome, uostalom Varteks je bio i ekipa gdje sam debitirao u seniorskom nogometu – s ponosom ističe 'Kosta', koji je i danas, visoko na listi najboljih klupskih strijelaca, s 29 golova. Kostelac se nalazi na četvrtom mjestu, a ispred su Šoštarić sa 76, Kuhar sa 30, a i Glavica je već stigao do brojke 30. A mogao je i kvotu golova i povećati, da se prije par godina vratio u redove Bumbara, kada su bili vrlo ozbiljni razgovori.
- Kao što sam i rekao, pamtim samo odlične dane u Varteksu. Trudim se nikad ne zavrarati vrata za sobom. Bilo je stvarno blizu prije par godina, kada sam se vraćao iz Austrije, ali se ipak nismo dogovorili - rekao nam je Ivan.

A i u Ivančici je u godinu u pol već stigao do kvote od 20 golova.

- Stanje u ekipi je jako dobro, imamo vrlo dobru momčadski koheziju. Klub je prilično ambiciozan, ne mogu se požaliti – ističe napadač Ivančice, u čijim redovima je još jedan bivši Bumbar, vratar Marko Posavec.

A Ivančica se nalazi u vrhu Elitne lige, sa željom da se napreduje u 3. NL Sjever, a trenutno se nalaze na petom mjestu, malo su izgubili korak s vodećim sastavima, jer su remizirali s Bednjom, da bi u prošlom kolu na domaćem terenu izgubili od Dubravke.

Uz njega u napadu je još jedna 'iskusnjara', Dominik Božak, a ostatak ekipe je prilično mlad.

- Stvarno je sve posloženo, eto ja i Božak smo najstariji, a imamo još kaj za reći, haha. Tu su Šincek, Jagić i Posavec na golu, a sve ostalo su dosta mlađi dečki. Trudit ćemo se već ove godine napredovati, ali ako ne, ima vremena – ističe Ivan Kostelac.

Iako poraženi u protekom kolu, ta utakmica ne treba zavaravati Bumbare, jer su Ivančani igrali bez čak šestorice važnih igrača, uglavnom radi kartona, a za kup će biti u najjačcem sastavu.

- Šanse imamo, i sigurno se nećemo predati. Ako želimo igrati 3. ligu, to nam je i dobar pokazatelj gdje smo. Bit će to teška tekma, Varteks je sigurno favorit, ali mi se nadamo prolasku u finale. Dat ćemo sve od sebe da u tome uspijemo – ističe 'devetka' Ivančice.

S većinom igrača je u dobrim odnosima, a Varteks uglavnom prati preko medija, jer u istim terminima i oni igraju. Zanimalo nas je i li tekma protiv Varteksa kao i svaka druga, ili ipak malo posebnija.

- Pa dobro, iako mi nismo profesionalci u punom smislu te riječi, moramo biti profesionalni u pristupu pa svaka utakmica mora biti ista za nas. Tako je i meni, iako je normalno da su to ipak malo posebnije utakmice – ističe Kostelac.

A jedna od najposebnijih bila je i u prvoj natjecateljskoj sezoni Varteksa, kada je u povratku na stadion, Varteks u 'mitskoj' utakmici pobijedio 2:1 ŠN Varaždin. Bila je to utakmica šestog ranga natjecanja, a pratilo gotovo četiri tisuće gledatelja. Kostelac je bio strijelac, zajedno s Poljanom, za pobjedu Bumbara i veliko slavlje.

- Da, bili su to krasni dani. Iskreno, nisam očekivao da će tada Varteks tako brzo napredovati. Nadali se jesmo, ali taj napredak je išao jako brzo,  da ne govorim da je Varteks danas respektabilan klub – ističe 'Kosta'.

Prva utakmica polufinala kupa igra se u srijedu, s početkom u 17 sati, a u klubu pozivaju sve da dođu u što većem broju popratiti ovaj lokalni derbi.

KONTAKTIRAJTE NAS

NK Varteks Varaždin