Varteks rutinski slavio u Kotoribi, slijedi kup protiv Ivančice

Nogometaši Varteksa nisu dopustili iznenađenje, i uvjerljivo slavili u Kotoribi, gdje je pitanje pobjednika bilo riješeno već nakon prvih 45. minuta igre.

Varteksovci su protiv Graničara preuzeli inicijativu od samog starta, nametnuli se ritmom i posjedom, i odigrali odlično prvo poluvrijeme.

Prvi gol pao je u 27. minuti, nakon pritiska Glavice na vratara, kojem je oduzeo loptu, i potom samo pospremio za 0:1. Bio je to 14. gol Dejana Glavice u ovoj sezoni, gdje drži i prvo mjesto ligaških strijelaca.

Granicar Varteks2

Nedugo potom i povećanje vodstva. Korner izvodi Dolovski, a na pravom mjestu je Noa Lukačić, koji glavom pogađa za 0:2.

Granicar Varteks8

Na samom kraju poluvremena, u listu strijelaca upisuje se i drugi 'topnik' lige Matija Kanceljak, svojim 12. golom u sezoni. Renan je lijepo ostavio petom za Stojka, koji ubacuje na drugu stativu, gdje je 'Kanc' na prvom mjestu za 0:3 na odmoru.

434802983 1506227863299324 7217512980698931770 n

U drugom dijelu domaćin se pribrao, uspjeli su smanjiti na 1:3, a strijelad je bio Domagoj Dežđek. Pokušavali su domaći vratiti utakmicu u neizvjesnije vode, ali Banfić je bio siguran na golu, tako da su Bumbari utakmicu mirno priveli kraju.

Tempo igre je ipak malo pao u nastavku, vjerojatno su igrači već u mislima bili na važnu utakmicu kupa, polufinale protiv Ivančice, koje se igra u srijedu, 17. travnja, na neradni (izborni) dan.

Malu sjenu na ovu lijepu pobjedu protiv Graničara bacila su dva žuta kartona Kanceljaka, prvi u 56. minuti, a drugi na samom kraju utakmice, radi prigovora.

U derbiju kola, Polet i Rudar su remizirali, 1:1, a Međimurje odigralo 'nulu' s Pitomačom, tako da je Varteks stigao na samo dva boda od Pitomače.

- Čestitam dečkima na ovoj pobjedi, koja je gostujuća, pa to ima dodatni značaj. Drugo poluvrijeme smo imali mali pad u igri, moramo vidjeti zašto se to dogodio. Ništa, nema odmora, već u srijedu igramo kup, čeka nas regeneracija i priprema za tu utakmicu – kazao je Marko Trojak, pomoćni trener Varteksa.

U idućem ligaškom kolu, Bumbari će ugostiti Međimurje, a točan termin utakmice znat će se za koji dan.

Graničar – Varteks 1:3 (0:3)

Kotoriba, Sportski park. Gledatelja: 300. Suci: Karlo Rupčić (Kalinovac), Ivan Huđ (Koprivnica), Miodrag Planak (Križevci).

Strijelci: 0:1 Glavica (27), 0:2 Lukačić (33), 0:3 Kanceljak (45), 1:3 Dežđek.

Graničar - Jesenović, Sabol, Naš, Golenja, Čmrlec (od 46. Dežđek), Camara, Jadanić, Gal, Ambrašić (od 68. Kvakan), Brčić (od 46. Mustač), Jendrić (od 80. Mikulan). Trener: Mario Piškor.

Varteks – Banfić, Stojko, Kos, Lukačić, Matova (od 60. Jakupak), Kukec, Renan (od 79. Tomašković), Dolovski, Havojić (od 56. Mikičić), Glavica, Kanceljak. Trener: Zoran Vukelić.