Varteks - Graničar: Bumbari 'petardom' ispratili goste u Kotoribu, 'trogodak' Dejana Glavice

Varteks nije dopustio novo iznenađenje, pobijedio je 5:2 Granilčar iz Kotoribe i revanširao se za neugodni poraz 0:1 na jesen.

Nogometaši Varteksa stigli su do nove pobjede ovog proljeća, pojbedivši Graničar iz Kotoribe, rezultatom 5:2, u utakmici koja je od početka otišla samo na jednu stranu.

Prvo poluvrijeme je izgledalo u potpunosti suprotno prvoj proljetnoj utakmici protiv Podravine. Varteks je krenuo lagano, poveo 2:0 već u 20. minuti, nakon dva gola prvog topnika lige Dejana Glavice.

Prvi gol pao je nakon odlične kombinacije Havojića i Stojka, gdje ovaj potonji ubacuje s desne strane, na prvoj statitiv je na pravom mjestu Glavica i posprema od prečke u gol.

Malo nakon toga i Kanceljak je u odličnoj prigodi, ali njegov udarac zaustavlja stativa. U 20. minuti i povećanje vodstva, još jednom je Glavica priseban, natrčava na odbijenu loptu i posprema za 2:0.

Nakon toga gosti su nešto pokušavali, a najbliže golu stigli su u 42. minuti, kada Golenja iz slobodnog udarca pogađa okvir gola.

Na kraju poluvremena, skoro i treći gol Glavice, ali pomoćna sutkinja podiže zastavicu za zaleđe, što je izazvalo podosta prosvjeda domaćin navijača, a nedugo potom i zvižduk za poluvrijeme.

Ipak, 'trogodak' Dejana Glavice stiže odmah za početku nastavka, u 46. minuti. Brazilac Renan upošljava, a Glavica postiže 13. prvenstveni pogodak. Bilo je tu jasno da je utakmica riješena, a u listu strijelaca upisuje se i Dolovski te Kanceljak, za 5:0 u 60. minuti.

Za goste je poraz tek ublažio Nikola Golenja, u 69. minuti, kada koristi neopreznost obrane Bumbara i špicom pogađa za 1:5, a isti igrač pogađa i dvije minute kasnije za 2:5.

- Imali smo veliko vodstvo, malo smo se opustili i primili ta dva gola, ali nema veze. Idemo drugi tjedan u Viroviticu, ciljevi kluba su biti u prve tri ekipe, nadam se da ćemo u tome uspjeti – kazao je Jura Banfić, golman Varteksa.

Dva primljena gola nisu napravila veću razliku, jer je Varteks od početka bio dominantnija ekipa.

- Imali smo tri kartonirana igrača, a i nismo trenutno u nekoj fazi koja je dostatna za ovu ligu, tako da je rezultal realan odraz stanja na terenu – ističe Mario Piškor, trener Kotoribe.

Varteks je nakon ovog kola i dalje na četvrtom mjestu tablice, a dobra vijest jest da ja Pitomača 'samo' remizirala na domaćem terenut protiv Podravine, stoga je Varteks na 5 bodova od trećeg mjesta.

- Najbitnija su tri boda, iz ove utakmice. Imali smo puno odličnih akcija, malo smo se u drugom dijelu opustili, ne znam zašto se to dogodilo, ali imamo svoj cilj i plan. U sljedećem kolu gostujemo u Virovitici, moramo ih proanalizirati, ali nemamo što kriti, i tamo idemo po tri boda – kazao je Marko Trojak, pomoćni trener Varteksa.

Varteks – Graničar 5:2 (2:0)

Stadion Slobode: Gledatelja: 100. Glavni sudac: Nikola Sabolić (Hlebine), pomoćni suci: Marta Maslać (Virovitica), Maja Ferić (Pitomača).

Strijelci: 1:0 Glavica (9), 2:0 Glavica (20), 3:0 Glavica (46), 4:0 Dolovski (57), 5:0 Kanceljak (60), 1:5 Golenja (69), 2:5 Golenja (71)

Varteks: Banfić - Stojko, Kos, Matova, Jakupak (od 72. Koprivnjak) – Mikičić (od 72. Milašinović), Kukec, Manojlović (od 46. Renan) – Havojić (pd 55. Dolovski), Glavica, Kanceljak. Trener: Zoran Vukelić.

Graničar – Jesenović, Arambašić, Jendrić Sabol (od 69. Hodak), Dežđek, Brčić, Kvakan, Gal, Nađ, Golenja, Čmrlec (od 24. Škoda, od 72. Mlakar). Trener: Mario Piškor.