DERBI Varteks poveo, pa s igračem više primio gol za remi na gostovanju kod Rudara

U 16. kolu 3. NL Sjever igrana su dva derbija, i to oba u Gornjem Međimurju, kod vodećeg Poleta je gostovala Pitomača, dok su Bumbari gostovali kod Rudara iz Murskog Središća, koji trenutno drži drugo mjesto tablice.

Rudari su se ovog ljeta pojačali te odradili vrhunsku jesensku polusezonu. I u prvom odigranom susretu, u Varaždinu su bili, u najmanju ruku al-pari Varteksu. Prvi susret na kraju je završio remijem, a identičnim ishodom završio je i subotnji ogled na Šuderki.

Trener Vukelić za ovaj je susret u obranu vratio Juru Kosa, a u napad poslao oporavljenog Havojića, što su bila dva nova imenu u prvih 11, u odnosu na Podravinu. Varteks je u ovom susretu imao i značajnu podršku s tribina, od svojih White Stonesa, koji su nagradili njihov trud na prošlom susretu, dolaskom i na gostovanje.

431432776 773265054686082 7787493331220731709 n

Na početku utakmice, domaćin ima terensku inicijativu, Varteks se planski povukao, prvenstveno vjeorjatno poučen gorkim iskustvom protiv Podravine, a i Rudar je ipak nešto bolja ekipa.

Teren nažalost, ponovno nije bio dobar, što i otežavalo neku veliku kreaciju u igri. Domaćin unatoč većem posjedu, nije imao većih prigoda. Dobili su i jako puno prekida, slobodnih udaraca čak i zoni šuta, što je prilično ljutilo klupu Bumbara.

Najbolju šansu na utakmici gledatelju su vidjeli na kraju poluvremena. Tada Glavica u šansu gura Kanceljaka, koji izlazi sam pred domaćeg vratara, ali vratar brani njegov pokušaj.

Poluvrijeme je tako završilo bez golova, što je odlična stvar za Varteks, s ozbirom da počesto završavaju prva poluvremena s nekim primljenim kiks-golom.

U nastavku gledamo sličnu sliku, Varteks ima igru pod kontorlom, ali pouzdani Dorian Mikičić golom dovodi Varteks u vodstvo u 59. minuti. Romario Matova silovito prolazi u jednoj kontri, 30-ak metara u svojem stilu, donosi loptu za Mikićića, koji sjajnim udarcem izvana u delirij baca dio tribine s Varteksovim navijačima.

431365037 858446042707222 6315474822300745798 n

Rudar pokušava sve ne bi li došao do izjednačenja, a u tome su i pretjerali, pa je Radiković potpuno nepotrebno, dok je lopta bila van terena, nogom udario Renana i zaradio crveni karton, u 70. minuti.

Ipak, domaćin nekako stiže do izjednačenja. Kad već nije moglo drugačije, iz jednog od brojnih prekida, zabili su gol. Radilo se o korneru, gdje domaćin ubacuje u gužvu, a tamo je najspretniji Petar Ratajec, čiji udarac završava u mređi Bumbara.

Na kraju je Varteks ubacio u višu brzinu, pokušao sve ne bi li stigao do pobjede, a 'mrtvu' šansu imali su Bumbari u 92. minuti, kada Jakupak probija stranu, ubacuje centaršut, vratar domaćina izliječe, a Renan je sam, na par metara od gola, no promašuje gol.

- Bila je stvarno teška utakmica, po vrlo teškom terenu, stoga nismo uspjeli razviti igru. Na kraju gol iz prekida, imali su sto prekida, kao da je jedna morala ući. Imali smo igrača više, nismo uspjeli iskoristiti. Svaka čast dečkima na borbi – kazao je strijelac Dorian Mikičić.

- S obzirom na teren, prikazali smo još i dosta dobru igru, kao i Varteks, a nažalost sudac je odigrao svoju ulogu u utakmici. Na kraju čestitam i jednoj i drugoj ekipi, stvarno je danas bilo teško igrati, svaka druga lopta odskoči krivo - istaknuo je Vinko Evald, iz Rudara.

Domaćin, s obzirom na tijek utakmice, može biti zadoovljniji bodom, a i teren ponovno odigrao svoje.

Komentirati nešto na ovakvom terenu je suludo i suvišno. Na terenu se na kraju odigrala pristojna utakmici, jer se igralo na njivi. Znali smo što možemo očekivati od Rudara, na kraju dobijemo gol iz prekida, ostaje žal za tim - zaključi o je Zoran Vukelić, trener Varteksa

U drugom derbiju, u Svetom Martinu na Muri, Polet je golom u sudačkoj nadoknadi slavio 2:1 protiv Pitomače, tako da je sada Varteks na minus sedam bodova od Rudara i minus šest od Pitomače.

Sljedeće kolo, Varteks je domaćin Graničaru iz Kotoribe, momčadi koja ih je iznenadila u prvom dijelu sezone.

Rudar – Varteks 1:1 (0:0)

Mursko Središće. Igralište Šuderka. Gledatelja: 300. Glavni sudac: Ćosić Marin (Bjelovar), pomoćni suci: Ivona Majstorović (Virovitica), Marijo Lješčak (Gornje Bazje).

Strijelci: 0:1 Mikičić (59), 1:1 Ratajec (84)

Rudar – Kocijan, Antolović, Roginić, Zeljko (od 82. Il. Liklin) Jurak, Ratajec, Vinko (od 76. Šardi), K. Nedeljko (od 62. Martinjaš), Radiković, Lu. Liklin, Vaš. Trener: Damir Lepen Jurak.

Varteks – Banfić, Stojko, Kos, Lukačić, Jakupak, Mikičić, Kukec, Matova, Havojić (od 55. Renan), Glavica (od 84. Vlah), Kanceljak. Trener: Zoran Vukelić.