Nogometaši Varteksa tijesno poraženi u Virovitici

Bumbari su u subotu gostovali na stadionu Vegeška, u Virovitici, a na kraju se kući vraćaju bez bodova.

Iako su u prvoj utakmici na domaćem terenu slavili s uvjerljivih 4:0, u Virovitici se Bumbari nisu dobro proveli. Ponovno se potvrdilo da Varteks teško igra s ekipama koje se 'zatvore'. I ponovno su prvi primili gol, nakon jednog nesmotrenog kaznenog udarca, i dobili gol u 37. minuti. Domaćin je na odmoru imao gol prednosti, na žalost po sve navijače Varteksa.

Varteks je imao incijativu u prvom poluvremenu, dominirali su u posjetu, ali bez većih prigoda i opasnosti po domaćina. Virovitičani su se branili, a iz jedne opasnije situacije, stigli su do gola. S bijele točke je precizan grčki napadač Nikolaos Antoniadis, pristigao u zimskom proljetnom roku.

Tako su nakon 45 minuta protiv 'fenjeraša', Bumbari po 'n-ti puta u sezoni morali jurnjavom stizati vodstvo. Ipak, unatoč trudu, nisu Bumbari ovaj puta uspjeli okrenuti susret. Stručni stožer Varteksa mijenja, već predkraj prvog poluvremena prislina izmjena jer se ozlijedio pouzdani Jakupak, pa ulazi Dolovski, a na odmoru ulazi i Brazilac Renan.

I dalje Varteks ima više loptu u nogama, pokušava i stišće sve više domaćina, ali ne uspijeva stići do pogotka. Na samom kraju utakmice i 'mrtva šansa', kada Kanceljak izlazi sam pred vratara domaćina, ali ne uspijeva realizirati.

- Očekivali smo da će biti tvrda utakmica, znali smo da će domaćin ovako igrati, i eto, uspjeli su doći do tog gola iz penala, i na kraju se obranili. Mi smo imali i neke lijepe prigode, na kraju i taj zicer. Ostaje žal za barem bodom, koji smo sigurno zaslužili. Okrećemo se subotu, sljedećoj utakmici, idemo dalje – istaknuo je Zoran Vukelić, trener Varteksa.

U prvom kolu trećeg kruga Varteks će igrati na domaćem terenu protiv sedmoplasirane ekipe, gdje će pokušati popraviti dojam.

S druge strane, vrijedni bodovi za domaćina, koji ovog proljeća igraju kao preporođeni, osvojili su čak osam bodova i primili samo tri gola u pet utakmice te će se pokušati maknuti sa začelja tablice.

- Uh, iščupana tri boda, ali to je nogomet. Bilo je svega na utakmici, i naguravanja i vike, galame, ali to ide u foklor. Varteks je odlična ekipa, ali mi se borimo do kraja, mislim da smo na kraju i zasluženo pobijedili jer smo zabili taj gol. Varteks jest imao svojih prigoda, čak i dobrih, ali mi smo sretni što smo stigli do tri boda – kazao je Krešimir Crvenka, trener Virovitičana.

Nakon ove utakmice Varteks je ostalo na 4. mjestu, s tri boda prednosti pred Dinamom, koji je poražen od Poleta, dok je u derbiju Rudar pobijedio Pitomaču, tako da Bumbari i dalje zaostaju četiri boda za trećim mjestom.

Virovitica – Varteks 1:0 (1:0)

Virovitica. SRC Vegeška. Gledatelja: 250. Glavni sudac: Roberto Dežđek (Kotoriba); pomoćni suci: Filip Paman (Nedelišće), Luka Živković (Čazma).

Strijelac: Antoniadis (37-11m).

Virovitica – Šimić, Kovačević, Majtanić, Spudić, Sabo (od 90+5 Kasumović), Sinjaković (od 69. Rokinger), Duvnjak, Matheus, Junior (od 90+2 D. Špoljar), Antoniadis (od 69. Rengel), L. Špoljar. Trener: Krešimir Crvenka.

Varteks – Banfić, Stojko, Kos, Lukačić, Jakupak (od 38. Dolovski), Matova, Mikičić, Kukec (od 78. Koprivnjak), Havojić (od 45. Renan), Glavica, Kanceljak. Trenere: Zoran Vukelić.