JURA I VEDRAN Stara plahta, malo tempera i puno emocija za prvi transparent

Jura Jašarević (13) i Vedran Pintarić (11) veliki su navijači Varteksa. Iako igraju košarku, i nogomet je velika ljubav, a posebno Varteks.

Prate Bumbare od malih nogu, a zadnjih godinu dana, redovni su na svakoj tekmi. Upravo radi te emocije, poput mnogih navijača, prvi korak je bila i izrada vlastitog transparenta, te su se Jura i Vec upustili u izradu vlastite 'krpe'.

- Pronašao sam plahtu na tavanu, i bacili se u akciju. Nitko nije znao da ćemo to napraviti – ističe Jura Jašarević.

S obzirom na nedostatak pravih boja, koristilo se što se imalo pri ruci, a bile su dovoljne samo dvije boje, plava i narančasta.

- Zajedno smo došli na ideju oko transparenta, a bojali smo ga običnim temperama – kazao nam je Vedran Pintarić.

Brooklyn transparent

Par sati su bojali transparent, a radili su to u kvartu, na omiljenom igralištu.

- Na igralištu u kvartu, u Brooklynu, smo ga izradili. Iz kvarta se i poznamo – kazao nam je Jura, a transparent je otac od jednog od dječaka objavio na Facebooku, nakon čega je podijeljen i na NK Varteks FB stranici.

Brooklyn transparent2

I s ponosom su ga nosili i izvjesili i na utakmici Varteksa i Podravine, prvoj proljetnoj, koja je bila šokantna, i gdje je gol pao tek u 95. minuti.

- Bila je odlična utakmica, stvarno šokantna, presretni smo bili nakon gola u sudačkoj nadoknadi – tvrdi Vedran.

- Hodamo redovno na utakmice zadnjih godinu dana, i super nam je to – kazao je Jura, a dečki ne propuštaju utakmice svojeg Varteksa.

Transparent su uz iskoristili i u klubu te otisnuli majice njihovim dizajnom. Pioniri Varteksa u njima su istrčali na zagrijavanje na utakmicu četvrtfinala kupa protiv Rijeke, a tom prigodom su i dečki, iz ruku predsjednika kluba Siniše Fučkara dobili svoje majice.

Ujedno su i okačili svoj transparent! Svoj prvi transparent, a prvi se uvijek najduže pamte.

Kup pioniri Varteks Rijeka 2Kup pioniri Varteks Rijeka 3

KONTAKTIRAJTE NAS