BEZ IZNENAĐENJA Varteks uvjerljiv protiv Koprivnice, golovi Kanceljaka i Havojića

U 19. kolu 3. NL Sjever nogometaši Varteksa ove subote nisu dopustili iznenađenje, i svladali Koprivnicu rezultatom 2:0.

Nakon neočekivanog poraza u Virovitici, Varteks je u subotu dočekivao Koprivnicu, što je bila prilika za popravak dojma i bodovnog salda.

Varteks je od početka krenuo snažno, sa željom da što prije stignu u vodstvo. Matija Kanceljak koristi neopreznost obrane i bježi im te ulazi u kazneni prostor gdje iz blizine pogađa za vodstvo 1:0 u 6. minuti.

vtx KC

Domaći su bili bolja ekipa, imali su još dosta prigoda, a bilježimo u 20. minuti lijep dolazak Havojića pred gol gostiju, ali njegov udarac je blokiran. A potom i Kanceljak pokušava udarcem izvana, ali vratar brani. Udarac oprobava izvana i Kukec, no lopta odlazi pored gola.

Rezultat poluvremena bio je na kraju 'samo' 1:0, a u nastavak Vukelić kreće izmjenom Stojko – Dolovski.

Gosti su bili nešto aktivniji na početku nastavka, a u 54. minuti Bagavac ulazi po lijevom krilu, ali puca pored gola.

Ipak, Varteks u 68. minuti konačno stiže do povećanja vodstva. Odlični Brazilac Renan je odlično istrpio duel na lijevom krilu, prošao prema kaznenom prostoru i uposlio Havojića, koji zabija svoj prvi gol u dresu Bumbara.

Do kraja utakmice gledamo utakmicu u nešto lakšem ritmu, a Varteks je pobjedu mogao učiniti i izraženijom.

- Čestitke ekipi Varteksa na zasluženoj pobjedi, bili su danas dominantniji, posebno u prvom poluvremenu. U drugome smo mi imali dobrih dvadesetak minuta, dosta inicijative, ali nismo zabili, a Varteks nas je kaznio i zasluženo pobjedio - istaknuo je trener Koprivnice, Bojan Tucaković.

Varteks je tako stigao do nove pobjede, a ponovno su uspjeli nakon kiksa odraditi utakmicu na pravi način.

- Nakon prošlog tjedna smo imali razgovore, pripreme, rekli smo si neke stvari i danas smo stvarno dobro odradili utakmicu. Raduje me da smo ponovno pokazali karakter, nakon kiksa u sljedećoj utakmici odradili utkamicu na pravi način - istaknuo je Marko Trojak, pomoćni trener Varteks.

Idući tjedan Varteks gostuje u Kotoribi, a i tamo se ne očekuje ništa manje od pobjede.

Varteks – Koprivnica 2:0 (1:0)

Srrijelci: 1:0 Kanceljak (6), 2:0 Havojić (68).

Varaždin, stadion Slobode. Gledatelja: 200. Suci: Roberto Dežđek (Kotoriba), Matija Lješčak i Mario Lješčak (oba Gornje Bazje).

Varteks – Banfić, Stojko (od 46. Dolovski), Kos, Kukec, Lukačić, Matova (od 85. Tomašković), Mikičić (od 69. Anđelković), Renan, Havojić (od 78. Manojlović), Glavica, Kanceljak. Trener: Zoran Vukelić.

Koprivnica – Redžić, Delić, Ganžulić, Mikor, Perić, Bagavac, Međurečan, Mbou Eloundou, Vuić, Jambrušić, Čevis (od 46. Sakji). Trener: Bojan Tucaković.